Untitled-1(Frame 1)

اخبار کوتاه از اردبیل

چند خبر کوتاه از استان اردبیل

** کشف بیش از یک تن شکر عرضه خارج از شبکه در این شهرستان نیر

 

فرماندار شهرستان نیراز کشف بیش از یک تن شکر عرضه خارج از شبکه در این شهرستان خبرداد.

 

اردبیل نیوز، میرفخرالدین زاهد فرماندار شهرستان نیر به کشف بیش از یک تن شکر عرضه خارج از شبکه در این شهرستان اشاره کرد و افزود: افراد متخلف در این زمینه به مقامات قضایی معرفی شدند.

 

وی از توقیف ۱۸۲ تن سبوس قاچاق در این شهرستان خبر داد و افزود: این میزان سبوس در یک دستگاه خودرو جاسازی شده بود که توسط ماموران انتظامی توقیف و ضبط شد.

 

وی ارزش این میزان محموله را ۴۵۰ میلیون ریال ذکر کرد.

 

درادامه علی قیافی معاون اجرایی تعزیرات حکومتی استان اردبیل هم در این جلسه با اشاره به پرونده‌های سه ماه گذشته گفت: در این مدت تعداد پرونده‌های قاچاق عادی و غیرصنفی وارده ۳۶ فقره بود و افراد متخلف به پرداخت جریمه نقدی بیش از پنج میلیارد ریال محکوم شده‌اند.

 

وی تعداد پرونده‌های قاچاق صنفی را نیز ۱۰۶ مورد ذکر کرد و افزود: متخلفان در این زمینه به پرداخت جریمه نقدی بیش از ۴۰۰ میلیون ریال محکوم شده‌اند.

 

وی گفت: در این مدت پرونده‌های عرضه خارج از شبکه کالاهای یارانه‌ای یا سهمیه‌ای ۳۵۹ پرونده بود و متخلفان به پرداخت جریمه نقدی بیش از ۱۰ میلیارد ریال محکوم شدند.

 

** توسعه و تجهیز کتابخانه‌های راه ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه است

 

توسعه و تجهیز کتابخانه‌های عمومی موجب هموارتر شدن راه برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه می‌شود.

 

اردبیل نیوز، خدابخش برسان رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خلخال در چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاها، به عنوان منتخب مردم شهر خلخال به شورای اسلامی این شهر راه یافت.

 

وی ضمن قدردانی و سپاس از مردم خلخال به جهت اعتماد و حسن توجهی که به وی داشته‌اند، یکی از مهم‌ترین اولویت‌های کاری خود را توجه به حوزه فرهنگ شهری دانسته و اظهار داشت: فرهنگ، پایه و اساس توسعه شهری است و در این بین نیز فرهنگ کتابخوانی مهم‌ترین مبحث حوزه فرهنگ را تشکیل می‌دهد.

وی اظهار امیدواری کرد که با توجه بیشتر شهرداری و شورای شهر به کتابخانه‌ها، مشکلات این مراکز فرهنگی برطرف شود.

 

** نمایشگاه مصون‌سازی نسل جوان در برابر اعتیاد در اردبیل افتتاح شد

هم‌زمان با هفته مبارزه با مواد مخدر و با هدف آگاه‌سازی جامعه به همت انجمن‌های پیشگیری اولیه از اعتیاد فتوح و نواندیشان اردبیل نمایشگاه مصون‌سازی نسل جوان در نگارخانه خطایی اردبیل گشایش یافت

در این نمایشگاه تابلوهایی با شعارها و جملات پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به ویژه اعتیاد در معرض نمایش بازدید‌کنندگان گذاشته شده است.

هم‌چنین معرفی و شناسایی مواد مخدر خطرناک وعوارض ناشی از مواد مخدر جدید و صنعتی از دیگر بخش‌ها و محورهایی است که سعی شده راه‌های گرایش و پیشگیری از آنها به مواد مخدر مورد توجه و دقت نظر قرار گیرد.

مدیرعامل انجمن پیشگیری اولیه از اعتیاد فتوح درحاشیه این نمایشگاه درگفت‌وگو با خبرنگاران تصریح کرد: اعتیاد یکی از عوامل اصلی ناهنجاری‌های اجتماعی از جمله طلاق، از هم پاشیدن بنیان خانواده، گرایش به برخی رفتارها و نگرش‌های سوء در جامعه است به همین دلیل تمام تلاش‌ انجمن‌های پیشگیری اولیه از اعتیاد به عنوان یک مجموعه غیر‌دولتی بر این است که معضلات این حوزه را به حداقل برسانند.

مینا میر‌قاسمی یادآور شد: در عصر معاصر یکی از آسیب‌های جدی که جامعه را به شدت تهدید کرده و سبب دغدغه و نگرانی خانواده‌ها شده است بحث اعتیاد و آسیب‌های ناشی از آن است که حتی کانون گرم خانواده‌ها را دچار مشکلات عدیده‌ای کرده است.

وی افزود: هر چند ما با مشکلات مالی و اعتباری روبرو هستیم اما در حد وسع و توان‌مان سعی داریم به کمک آسیب‌دیدگان در این حوزه بشتابیم و با اقدامات اولیه و پیشگیرانه اجازه ندهیم اعتیاد به عنوان یک معضل جدی و دامنه‌دار افراد جامعه را دچار بحران کند.

 

** فرمانده سپاه پارس‌آباد: مؤثرترین و کارآمدترین ابزار بسیج، نیروی ارزشی و ایمانی آن است

 

فرمانده سپاه شهرستان پارس‌آباد گفت: بیش از ۶۴۸ طرح در قالب اردوهای هجرت بسیج به همت دانش‌آموزان علاقمند و مستعد پارس‌آباد عملیاتی می‌شود.

 

شکر عبدی در آغاز طرح هجرت بسیج دانش‌آموزی در پارس‌آباد تصریح کرد: مشارکت فعالانه دانش‌آموزان در این طرح در سال‌های اخیر چشمگیر بوده به طوری که سال گذشته نیز موفق شدیم بیش از ۵۰۰ طرح عمران روستایی و مناطق محروم را به ثمر بنشانیم.

وی با یادآوری این‌که در اجرای این طرح‌ها بهسازی، شاداب‌سازی و ترمیم فضاهای آموزشی به ویژه کلاس‌های درس در اولویت قرار گرفته است، تصریح کرد: در کنار آن در طرح هجرت به محورهای محرومیت‌زدایی،‌ نوسازی و بهسازی مساجد و اماکن متبرکه، ساخت مسکن برای محرومان و دیگر کارهای عام‌المنفعه توجه جدی شده است.

عبدی از برگزاری کلاس‌های آموزشی، علمی و بهداشتی در مناطق روستایی و ساخت واحدهای بادوام برای محرومان در قالب این طرح خبر داد و خاطرنشان کرد: بسیج امروز در یک سنگر جدید و حتی مقدس‌تر از سنگر جهاد و شهادت در خدمت استقلال کشور است تا با شکستن مرزهای تحریم و تهدید دشمنان، فضای تقویتی خوبی در عمران و آبادانی به وجود آید.

وی افزود: با آغاز طرح هجرت و بسیج سازندگی با حضور دانش‌آموزان به نظر می‌رسد در کلیه مناطق محروم و روستایی هلهله‌ای از شور و نشاط برای عمران و آبادانی به پا خاسته است.

وی اضافه کرد: اجرای این طرح در راستای منویات مقام معظم رهبری در قالب غنی‌سازی اوقات فراغت و مشارکت جدی در سازندگی و محرومیت‌زدایی جزو اولویت‌ها و برنامه‌های اصلی و اساسی است.

فرمانده سپاه پارس‌آباد در ادامه گفت: در این مقطع زمانی که کشور ما مورد هجمه متعدد بیگانگان است ما نباید در سنگر سازندگی، عمران، آبادانی و عزتمندی کوتاه بیاییم و اجازه دهیم دشمن به هر نحوی که می‌خواهد کشور را مورد تاخت و تاز قرار دهد بلکه بهتر است با آمادگی بیشتر در صحنه حاضر باشیم.

 

** فردا نمایشگاه نقاشی طوایی‌حمیدی در نگارخانه خطایی اردبیل افتتاح می‌شود

 

نمایشگاه نقاشی مروری بر آثار مهدی طوایی‌حمیدی از اساتید حوزه هنری استان اردبیل، ۶ تا ۱۱ تیر ماه در نگارخانه خطایی بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی برپا می‌شود.

 

رئیس حوزه هنری استان اردبیل در نشست با جمعی از هنرمندان در اردبیل تصریح کرد:‌ برگزاری نمایشگاه‌ها و هم‌چنین معرفی آثار منتخب هنری هنرمندان استان اردبیل یکی از برنامه‌ها و اولویت‌های حوزه هنری است که در سال‌های اخیر سعی شده در این زمینه اقدامات هماهنگ با دستگاه‌های ذی‌ربط و هم‌چنین تلاش خود هنرمندان صورت گیرد.

ساسان ناطق افزود: ما در فصل تابستان بهترین فرصت را برای نمایش آثار هنری هنرمندان در مجموعه‌های هنری و نگارخانه‌ها فراهم کردیم تا علاقمندان بتوانند از این فضا استفاده کنند.

مهدی طوایی‌حمیدی، کارشناس ارتباط تصویری ۷۰ اثر را با استفاده از تکنیک اکریلیک برای نمایش در این نمایشگاه آماده کرده است. این تعداد اثر در طول دو سال و از ۹۰ تا امسال تهیه شده است.

طوایی‌حمیدی پیش از این در ۱۸ نمایشگاه گروهی شرکت داشته و این نخستین بار است که آثار خود را در یک نمایشگاه انفرادی به نمایش می‌گذارد.

مراسم افتتاحیه این نمایشگاه ساعت ۱۸ روز پنج‌شنبه شش تیرماه در نگارخانه خطایی بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی برگزار می‌شود.

هم‌چنین نقد و بررسی آثار شرکت داده شده در این نمایشگاه در طول برگزاری این نمایشگاه با حضور اساتید برجسته هنری استان و هنرجویان حوزه هنری استان در محل نمایشگاه انجام می‌شود.

منبع: ایسنا

0
0
  
این نوشته در استان به تاریخ توسط منتشر شد.

درباره اردبیل نیوز

با استعانت از الطاف بیکران الهى و توکل بر قدرت لایزال، پرتال خبری تحلیلی اردبیل نیوز فعالیت خود را در زمینه اطلاع رسانی ، نقد و بررسی مشکلات در حوزه های فرهنگی ، اجتماعی ، سیاسی ، ورزشی و اقتصادی بصورت گسترده در منطقه شمال غربی کشور عزیزمان ایران آغاز نموده که در این راه نیاز مبرمی به همفکری و ارائه پبشنهادات ، انتقادات و راهنمایی تمامی کاربران عزیز از داخل و خارج استان داریم تا بتوانیم در این راهی که گام نهاده ایم قدمی هرچند ناچیز در امر اطلاع رسانی، ترویج فرهنگ، رفع نواقص و معرفی استان زیبایمان به دیگر هم میهنان عزیز برداریم . ضمن اینکه اعتقاد داریم اردبیل نیوز می تواند بعنوان پرتال مشترک خبرنگاران، وبمستران و وبلاگ نویسان استان در حوزه اطلاع رسانی فعالیت داشته باشد، برای رسیدن به اهداف مورد نظر دست همه را به گرمی می فشاریم . از این رو از تمام علاقه مندان به خبرنگاری و عکاسی دعوت میکنیم سوژه های خبری و عکسهای خود را از طریق ایمیل زیر برای ما ارسال نمایید. با احترام - ابراهیم حمیدی نیک text

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>